Херсон

Ветерани МВС України в Херсонській області засуджують поведінку нардепа

22.12.2017 Пятница 16:53  


22 грудня відбулося позачергове засідання Ради ветеранів. Приводом для термінової зустрічі стала заява народного депутата Ю.Одарченка 21 грудня в стінах Верховної Ради, безпідставне звинувачення та наклеп на адресу голови Херсонської обласної ветеранської організації Валерія Літвіна.

Члени Ради обурені та засуджують поведінку Одарченка стосовно розповсюдження неправдивої інформації щодо В.Літвіна.
Ветерани прийняли одноголосне рішення направити відповідне звернення на адресу Президента України, Голови Верховної Ради України, голови РНБО, Генепрокуратури та СБУ стосовно проведення відповідних розслідувань та надати правову оцінку дій народного депутата Ю.В.Одарченка.

Текст звернення:

Президенту України
Порошенко П.О.
Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.
Секретарю Ради національної
безпеки і оборони України
Турчинову О.В.
Генеральному прокурору України
Луценку Ю.В.
Голові Служби безпеки України
Грицаку В.С.

ЗВЕРНЕННЯ
Херсонської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України щодо засудження поведінки народного депутата України Одарченко Ю.В

21.12.2017 року в засобах масової інформації були розміщені відомості про брифінг Народного депутата України Одарченка Ю.В. за участю його помічника-консультанта на громадських засадах Федоренка А.В.
На даному брифінгу були поширені відомості про Літвіна Валерія Валерійовича, який є Головою Херсонської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України, генерал-майором міліції, кандидатом юридичних наук, Головою правління ГО «Єдиний Щит».
Вважаємо, що викладені відомості не відповідають дійсності, поширені зацікавленими особами, у спосіб який не передбачає юридичної відповідальності для осіб які їх поширили, та на нашу думку, були розповсюджені з політичною метою, та пов’язані з наступними виборами народних депутатів України.
Так, відповідно до Рішення Конституційного суду України в справі № 8-рп від 10.03.2003 року (справа про поширення відомостей) не є відомостями які підлягають спростуванню, що містяться в заявах та повідомленнях про злочин.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 80 Конституції України народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за висловлювання в парламенті та його органах.
Таким чином, виходячи зі змісту вказаних правових норм, особи як поширили негативну інформацію про Літвіна В.В. впевнені, що залишаться безкарними за свої дії.
Звертаємо увагу, що Літвін В.В. ніколи не був «другом», «товаришем» колишнього Міністра МВС України Захарченка В.Ю., та в січні 2014 року не отримував «підвищення у Києві».
Так, в січні 2014 року Літвін В.В., як особа не лояльна до керівництва МВС України, був переведений з генеральської посади начальника УМВС України в Херсонської області на нижчу (полковничу) посаду, а саме начальника Управління транспортної міліції МВС України.
На його місце був призначений виходець з Донецького регіону, по наявній інформації кум колишнього заступника Міністра внутрішніх справ Дубовика В.Б. полковник міліції Писаренко В.В.
Крім того, не відповідає дійсності відомості про призначення Літвіним В.В. на ключові посади в міліції «вихідців з Криму», оскільки призначення на посади номенклатури від начальника райвідділу та вище було виключною прерогативою колишнього Міністра внутрішніх справ, який і здійснював призначення посадових осіб з різних регіонів України, в т.ч. і з АР Крим.
Також, не відповідає дійсності інформація Одарченка Ю.В. про те, що у 2014 році міліція була «фактично паралізована», оскільки не дивлячись на звільнення Літвіна В.В. з посади начальника УМВС України в Херсонській області та призначення його на нижчу посаду, міліція Херсонщини продовжувала успішно виконувати передбачені законом завдання по охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, не втручаючись при цьому в політичні процеси.
Також, зважаючи на те, що окремі групи населення вважають Літвіна В.В. найбільш бажаним кандидатом в народні депутати України від виборчого округу, який розташований на території Новокаховського, Бериславського, Великоолександрівського районів виступ його потенційних конкурентів вважаємо політичною акцією по усуненню Літвіна В.В. з виборчих перегонів та максимальне зниження його рейтингу серед виборців.
Оцінюючи поширену інформацію про участь Літвіна В.В. у рейдерських захопленнях підприємств Херсонщини та спроби викрадення людей, звертаємо увагу на наступне.
Особи, по відношенню до яких скоєні тяжкі злочини, згідно вимог КПК України повинні звернутись до правоохоронних органів негайно після вчинення злочинів.
Дивує та вказує на істині наміри позиція «заявника», який за сумісництвом є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата України Одарченка Ю.В., який замість своєчасного звернення до правоохоронних органів, чомусь до них тривалий час не звертався, а інформацію про тяжкі злочини поширив не в заяві до правоохоронних органів, а в стінах Верховної Ради України.
Інформуємо, що Літвін В.В. бездоганно прослужив в правоохоронних органах більш ніж 30 років, був керівником семи територіальних відділів міліції, двох управлінь МВС в областях та начальником двох Департаментів МВС України, має незаплямовану репутацію та жодним чином не пов’язаний з будь-якими кримінальними угрупованнями, які займаються рейдерськими захопленнями підприємств та викраденням людей.
Просимо, Генеральну прокуратуру України в прискореному порядку перевірити поширену народним депутатом України Одарченком Ю.В. та його помічником-консультантом інформацію про, начебто, причетність Літвіна В.В. до рейдерських захоплень підприємств на Херсонщині та спроби викрадення людей, та про прийняте рішення проінформувати громадськість.
Також, просимо Голову служби безпеки України перевірити відомості поширені Одарченком Ю.В. стосовно наявності «коридора» до Криму який може бути використаний для контрабанди та проникнення диверсійних груп на територію держави та прийняти заходи передбачені чинним законодавством.
Крім того, звертаємо увагу на те, що ветеранам МВС України відомі непоодинокі випадки неадекватної поведінки та абсурдних висловлювань народного депутата України Одарченка Ю.В. Так, 09.05.2014 Одарченко Ю.В. будучи Головою Херсонської обласної державної адміністрації під час виступу перед ветеранами Великої Вітчизняної Війни в м. Херсоні зробив заяву про те, що «Гітлер є освободителем України», що не відповідає історичній правді.
Звернення прийняте одноголосно 22.12.2017 року на позачерговому засіданні Херсонської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України.

Джерело